فرمانداری خوانسار
خانه
1397/01/19 برگزاری جلسه مدیریت بحران آب
برگزاری جلسه مدیریت بحران آب

جلسه مدیریت بحران آب با حضور امام جمعه ، نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندار و برخی مسئولین شهرستان برگزار شد.

طی این جلسه ضمن ارائه گزارشات و اقدامات مسئولین شهرستان امام جمعه شهرستان با اشاره به خشکسالی های گذشته افزود: هرچند نسبت به گذشته منابع آبی بهتر شده اما با توجه به افزایش جمعیت ، صنایع، کشاورزی و دامداری تا کنون پیشرفتی نداشته ایم.

خواجه کریمی ضمن اشاره به پیگیری تخصیص آب قمرود، مدیریت ارباب رجوع در بخشهای آب شرب، کشاورزی، دامداری ، صنایع و... ، حل دیدگااه مردم نسبت به آب سرچشمه، اصلاح شبکه ها برای کنترل مصرف، مشکل خرده زمینهای شهری و بصرفه نبودن آبیاری نوین، مشکل آب بهداشتی در مواقع بحرانی، نیاز به مکانیزه کردن آبیاری و تقسیم انهار با توجه به گسترگی باغات، لحاظ نمودن دامها بعنوان بهره برداران اب، توجه به نقش روحانیت در بحث مدیریت بحران آب ، مدیریت بهره برداری سدباغکل و حل مشکل قنات کیده و... بر همکاری و همدلی و همیاری برای حل مشکل آب و خروج از آن تاکید نمود.

همچنین بختیار نماینده مجلس شورای اسلامی نیز ابراز امیدواری نمود  در سال جدید با مشی جهادی و انقلابی و تاکید بر شعار سال برای حل مشکلات قدم برداریم. وی همچنین با توجه به موضوع جلسه جلوگیری از الگوهای کشت نامناسب در زمان خشکسالی، مردن سازی شبکه های آبیاری و استفاده از تکنولوژی های جدیدرا  از راهکار های ممکن  برای حل این مشکل عنوان نمود .

نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر تشکیل کمیته ویژه آب و تهیه گزارشهای مدون جهت پیگیری مسائل ، از  انتقال آب کوچری با سد 15 خرداد که موجب تحویل آب بی کیفیت و استفاده از شرب در راستای خدمات گردشگری و توریستی شده ابراز تاسف نمود.

 در پایان فرماندار شهرستان نیز بر پیگیری  سهمیه شهرستان از ، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بحران خشکسالی و مصرف بهینه ، تسریع در تکمیل پروژه های نیمه تمام آبفای شهری و روستایی با اولویت اصلاح شبکه هاب آب شهری و روستایی، پیگیری تعیین تکلیف چاه لایجند و خرید پساب فاضلاب، بازدید امام جماعات از تاسیسات آبرسانی، ارائه طرح مدیریت آب در بخشهای کشاورزی، دامداری، صنایع ، شرب ، تشکیل جلسات شورای حفاظت از منابع و... تاکید نمود.

تعداد بازدید: 62
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal