فرمانداری خوانسار
خانه
1396/11/18 رعایت استاندارد الزامی است
رعایت استاندارد الزامی است

طی جلسه ای با حضور مدیرکل استاندارد و هیات همراه ، نماینده مجلس شورای اسلامی ، فرمانداران خوانسار و گلپایگان و تعدادی از مسئولین شهرستان در خصوص استاندارد سازی عسل بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان ضمن خیرمقدم به میهمانان جلسه و تاکید بر شهرستان بعنوان پایتخت عسل افزود: متاسفانه هستند افرادی که از این برند سوء استفاده نموده اند و نیاز است که پیگیریهای بیشتری شود و برای شناسائی عسل های نامرغوب چند فیلتر عبور کند و ضمن نظارت بیشتر آزمایشگاهها را نیز تجهیز نمایند.

فرماندار شهرستان با توجه به وجود محصولات باغی ، لبنیات و... و لزوم نظارت بر آن خواستار تاسیس رفتر نمایندگی استاندارد در شهرستان شد.

همچنین مهندس شفعیعی مدیرکل استاندارد اصفهان  با تاکید بر رعایت استاندارد به ارائه گزارش مبسوطی از نحوه و چگونگی استاندارد محصولات و تولیدات ، نظارت بر کیفیت تولیدات ، نحوه قراداد با مسئولین کنترل کیفیت، هزینه های دریافتی از عدم ارائه هرگونه خدمات به واحدهای تولیدی اجباری بدون پروانه و... پرداخت.

در طی پرسش و پاسخ های مطرح شده در خصوص  ثبت قرارداد مسئول کنترل کیفیت در سامانه استاندارد، پیگیری عسل بعنوان کالای استاندارد اجباری، تشویق واحدهای تولید عسل برای اخذ استاندارد تشویقی، تعدیل هزینه های استاندارد و جلوگیری از تعطیلی کارگاهها، عدم دریافت حقوق مسدول کنترل کیفیت از واحد تولیدی، تجهیز دفتر استاندارد گلپایگان، مشمولیت استاندارد اجباری برای واحدهای تولیدی صنعتی ، کم کردن بحث دلالی و واسطه گری، تفاهم با شبکه بهداشت ، تصویب دولت مبنی بر کاهش کارمزد، مشکلات تولیدکنندگان بی کیفیت با استاندارد و... بحث و تبادل نظر شد.

همچنین بختیار نماینده مجلس شورای اسلامی نیز مهمترین عامل قفل شدن تولید در کشور را طی جلسات فراکسیون تولید و اشتغال ، فرآیندهای اجرایی طولانی برای تولیدکننده عنوان نمود که 800 فرآیند از 6400 فرآیند را کاهش داده ایم که هدف اصلی آنان دریافت هزینه از تولید کننده بوده است که در این راستا بسیاری از تولید کنندگان متضرر شده اند و برخی به دلیل عشق به گار تولید همچنان باقی مانده اند.

نماینده مجلس شورای اسلامی  بر تساهل و تسامح و روان سازی مراحل تاکید نمود و افزود: کارآفرینان برای هر مرحله از کار با مشکلات زیادی روبرومی شوند و باید هم پوشانی بین دستگاهی را کم کرد تا چرخ تولید را راه بیندازیم.

 

تعداد بازدید: 20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal