فرمانداری خوانسار
خانه
1397/07/16 آب سلامت و امنیت جامعه را نأمین می کند
آب سلامت و امنیت جامعه را نأمین می کند دیدار فرماندار شهرستان خوانسار با مدیرکل اداره آب وفاضلاب روستایی استان

فرماندار شهرستان خوانسار در این دیدار گفت :آب سلامت و امنیت جامعه را تأمین می کند و میتوانیم بامدیریت صحیح مشکل کم آبی را برطرف کنیم.

کمالی اظهار کرد:اداره آبفارنقش مهمی در تأمین آب شرب سالم و بهداشتی مردم روستاها دارد،آبفارتأمین آب شهرک صنعتی را نیز برعهده دارد.

وی گفت:بیشتر شهرستانها با بحران آب مواجه مواجه هستند اگر پرت آب در روستاها کنترل شود کمتربا مشکل بحران آب در خوانسارمواجه خواهیم بود.

فرماندار خوانسار تصریح کرد:آبفاربا کار جهادی آبرسانی سیار در روستاها در فصل تابستان که انجام داد مشکل کم آبی را برطرف کردو از آب و محیط زیست باید به خوبی حفاظت شود.

همچنین وی در پایان گفت:در شهرستان خوانسار 18روستاوجود داردکه 15روستای بالای 20 خانوار زندگی می کنندکه تمام روستاهای شهرستان تحت پوشش اداره آبفار هستند.

محمد حسین قرائتی در دیدار با فرماندار خوانسار اظهار کرد: در استان اصفهان هزار و 339 روستا وجود دارد که از این تعداد، 950 روستا تحت پوشش خدمات شرکت آبفای روستایی هستند.

وی گفت: با اجرای پروژه گلسار خوانسار از محل سد قمرود، آب شرب پایدار 22 روستای شهرستان و سه روستای شهرستان گلپایگان تأمین می‌شود.

مدیر کل آبفار استان اصفهان افزود: 50 کیلومتر از 150 کیلومتر خط انتقال پروژه گلسار، در سال گذشته و 44 کیلومتر در یک سال اخیر اجرا شده است، مابقی پروژه نیز نیازمند اعتباری بالغ بر 42 میلیارد تومان است که برای جذب آن از سوی نماینده شهرستان، پیگیری شده است.

قرائتی گفت: سال گذشته بالغ بر 20 پروژه تعریف شده است که نیاز به 31 میلیارد تومان اعتبار دارد تا چالش بحران آب در برخی روستاها برطرف شود،در سال جاری در استان بیشترین اعتبارات به مبلغ یک میلیارد و 16 میلیون تومان به آبفای روستایی تخصیص داده شده است.

وی با بیان این‌که در کل استان تمام خدمات حوادث و نگهداری شبکه‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: سال گذشته در سه روستای شهرستان خوانسار آبرسانی به صورت سیار انجام شد در حالی که در سال جاری تنها یک روستا نیاز به آبرسانی سیار داشت.

مدیر کل آبفاراستان اصفهان گفت: از محل که اعتبارات صندوق توسعه ملی امسال 200 میلیون دلار اعتبار به روستاها تخصیص داده شد که از این میزان 20 میلیارد آن به استان اصفهان اختصاص یافت.

وی گفت: پرت آب در روستاهای شهرستان خوانسار 40 درصد است و با مطالعاتی که انجام شده لوله‌های فرسوده نوسازی می‌شود.

مدیر کل آبفاراستان اصفهان گفت: در سال جاری، دو هزار و 500 مترمکعب آب به صورت سیار در 400 روستا در سراسر استان توزیع شد.

 
تعداد بازدید: 54
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal