فرمانداری خوانسار
خانه
1397/03/28 جلسه کارگروه اجتماعی شهرستان خوانسار باحضورمدیرکل امور اجتماعی استان ،فرماندار،معاون فرمانداروبرخی ازمدیران ادارات در محل فرمانداری برگزار گردید
جلسه کارگروه اجتماعی شهرستان خوانسار باحضورمدیرکل امور اجتماعی استان ،فرماندار،معاون فرمانداروبرخی ازمدیران ادارات در محل فرمانداری برگزار گردید
فروش نفت برای خرید آب در آینده‌ نزدیک/ امنیت بالای خوانسار شهرستان را مهاجرپذیر کرده است
فرماندار خوانسار گفت: آب به یک بحران منطقه‌ای استانی نیست بلکه کشوری است و ضروری که مدیریت شود در غیر این صورت باید در سال‌های آینده با فروش نفت آب خریداری شود.

 سید حسن شفعتی در جلسه کارگروه اجتماعی خوانسار اظهار کرد: با توجه به کاهش بازندگی‌ها بحران کم آبی استان و به تبع در شهرستان خوانسار فرا گرفته است.

وی افزود: آبرفت خوانسار ضعیف است و با توجه به شیب زیادی که دارد بارندگی‌ها به سد 15 خرداد واریز می‌شود و نتیجه مطلوبی برای جبران کم آبی شهرستان نیست.

فرماندار خوانسار گفت: مردم شهرستان مصرف بهینه آب را رعایت می‌کنند، با توجه به سرمایه‌گذاری دولت در سال‌های اخیر انتقال آب از خارج شهرستان انجام شده و در مراحل تکمیلی قرار دارد.

وی گفت: در کشور 6 درصد آب در بخش شرب، 2 درصد در بخش صنعت و 92 درصد در بخش مصرف کشاورزی مصرف می‌شود که می‌توان با مدیریت بهینه مصرف و فرهنگ‌سازی و کشت‌های گلخانه‌ای با کم آبی مواجه نشویم.

شفعتی افزود: برای اجرای آبیاری‌های نوین در بخش کشاورزی نیاز به فرهنگ‌سازی داریم تا آبیاری تحت فشار جایگزین آبیاری غرقابی شود.

وی گفت: زمین‌های کشاورزی شهرستان خوانسار زراعی نیست و حدود 86 درصد زمین‌ها باغی است، در سال جاری کشت بهاره در شهرستان ممنوع شده، اما درختان نیازمند آبیاری هستند.

شفعتی افزود: انهار 11 گانه شهرستان با یک مهندسی از پیش تعیین شده منظم از سوی مردم انجام شده است، با توسعه کشاوری و زیر کشت رفتن زمین‌ها با مشکل مواجه شدیم و به زودی قانون ماده 20 و 21 توزیع عادلانه آب اجرا شود.

وی افزود: به زودی با تعیین هیأت پنج نفره و نماینده وزیر نیرو نظر نهایی در زمینه تقسیم آب انجام می‌شود زیرا مشکلات اجتماعی و مردمی را به همراه خواهیم داشت.

فرماندار خوانسار گفت: آب یک بحران منطقه‌ای و استانی نیست بلکه جهانی است و ضروری است که مدیریت شود در غیر این صورت باید در سال‌های آینده با فروش نفت آب خریداری شود.

وی خاطرنشان کرد: خوانسار امن‌ترین شهرستان استان که با تلاش نیروهای انتظامی و شورای تأمین با هیچ‌گونه مشکلی در زمینه فساد اخلاقی و بزهکاری مواجه نبودیم.

شفعتی افزود موضوع امن بودن شهرستان مهاجر پذیری را به دنبال داشته است و با خرید زمین و املاک مسکونی شاهد افزایش قیمت زمین و مسکن در شهرستان هستیم و امیدواریم با حفظ فرهنگ غنی شهرستان در مهاجرین تأثیر گذار باشد.

* فراهم شدن بستر اجتماعی لازمه پیشرفت حوزه‌های مختلف اداری

در ادامه عبداله صانعی اظهار کرد: اگر بستر اجتماعی در شهرستان فراهم نباشد در حوزه‌های امنیتی، سیاسی، اشتغال، سرمایه‌گذاری، بهداشتی و فرهنگی کارها نتیجه بخش نخواهد بود.

وی تصریح کرد: با همت و تلاش مسؤولان در شهرستان خوانسار در هر ماه شاهد افتتاح یک پروژه در زمینه اشتغال و سرمایه‎گذاری با حضور مدیران ارشد کشوری هستیم.

معاون فرماندار خوانسار گفت: در شهرستان خوانسار ارتباطات تنگاتنگی بین مسؤولان مدیریتی وجود دارد، با وجود مخاطرات فراوان، اما شهرستان در تراز ممتازی از لحاظ امنیتی قرار دارد که قدردان مسؤولان انتظامی و امنیتی هستیم.

صانعی گفت: بحران آب یک مقوله جدی است، پتانسیل‌ آب‌های جاری شهرستان متکی به بارش های فصلی و موسمی است و در زمینه خشکسالی شش جلسه برگزار و تصمیمات خوبی گرفته شده است.

وی افزود: شهرستان خوانسار بیلان بلندی در حوزه‌ زیرساخت اشتغال و سرمایه‌گذاری دارد و سال جاری شاهد شکوفایی اقتصادی هستیم.

* بر طرف شدن معضلات ترافیکی با احداث پارکینگ در محل سرچشمه خوانسار

در ادامه ابراهیم توسلی فرمانده انتظامی خوانسار اظهار کرد: با توجه به توریستی بودن خوانسار در ایام و مناسبت‌های مختلف سال شهرستان پذیرای مسافران و گردشگران زیادی است که مشکلاتی را در زمینه برقراری امنیت و ترافیکی به همراه دارد.

وی افزود: با توجه به بافت جغرافیایی خوانسار، محدودیت برای پارک وسائل نقیله مسافران در شهرستان به ویژه در محل سرچشمه خوانسار احساس می‌شود، عدم پارکینگ سبب ترافیک شهری شده است در این زمینه ضروری تدبیری اندیشیده شود.

فرمانده انتظامی خوانسار گفت: رضایت شهروندان در الویت نیروی انتظامی شهرستان است، با تلاش عوامل انتظامی چتر امنیت در شهرستان حاکم است

محمود ابراهیمی در جلسه کارگروه اجتماعی شهرستان خوانسار که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم نظام و مردم فرهنگ است که در این زمینه به خوبی عمل نکرده ایم.

وی افزود: باید در راستای حفظ فرهنگ غنی کشور سرمایه‌گذاری شود که دولت تاکنون در زمینه فرهنگی و اجتماعی اقدامات خوبی را انجام داده است.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان با بیان اینکه مقوله نشاط اجتماعی نیز از دغدغه های امروز مسئولان است، گفت: در این زمینه جای کار بیشتری وجود دارد چراکه جامعه اکنون بیش از پیش به نشاط اجتماعی نیاز دارد و در این راستا برنامه‌های هنری می تواند به این مقوله کمک خوبی کند.

وی تصریح کرد: برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان ها نیز می تواند به نشاط اجتماعی کمک کند و در این راستا باید دبیرخانه اجرای هفته فرهنگی در شهرستان فعال باشد همچنین ایجاد مراکز فرهنگی و سالن سینما نیز باید در نظر گرفته شود.

وی گفت: نباید دغدغه ها و نیازهای جوانان و مردم را فراموش کنیم و باید در این زمینه اولویت سنجی شود تا مبادا موردی از چشم مسئولان خارج شود البته باید بدانیم دیدگاه‌های فردی سبب اعمال سلایق شخصی می شود و جامعه را از اهداف دور می کند، تنها حاکمیت باید نظر دهد تا به آنچه که نقش راه قرار داده ایم جامعه عمل بپوشانیم.

ابراهیمی افزود: در کشوری که حکومت اسلامی حاکمیت دارد، اگر با دیدگاه فردی بخواهیم نظر دهیم اختلاف بین علما و امت ایجاد می‌شود و کشور برای اداره دچار مشکل می‌شود.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان با اشاره به توریست پذیر بودن شهر خوانسار گفت: خوانسار تنها شهرستانی است که مهاجر پذیر بوده که این موضوع سبب ایجاد آسیب ها و معضلاتی در شهر می شود و این مهم می طلبد تا با برنامه ریزی کارهای فرهنگی انجام شود تا از آسیب های اجتماعی جلوگیری شود.

وی تأکید کرد: مشکلات را به یکدیگر ربط دادن مشکلی را حل نمی‌کند، بهترین راه، مسئولیت پذیری و انجام دادن کارها است، زیرا مسئولان پازل کشور هستند و باید حرکت همگانی انجام شود تا از این شرایط بحران اجتماعی عبور کنیم.

ابراهیمی با بیان اینکه باید از مسئولیت فردی به سمت مسئولیت اجتماعی حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: موضوعات حاشیه‌ای به حل معضلات اجتماعی کمک نمی‌کند همه باید در یک صف واحد قرار بگیریم.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان گفت: خیران برای اجرای اقدامات عمرانی با فرماندار شهرستان رایزنی کنند تا موازی کاری عمرانی صورت نگیرد و پروژهای عمرانی مورد نیاز شهرستان هرچه سریع‌تر احداث شود.

 
تعداد بازدید: 72
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal